Co říkají testeři na lednové vydání časopisu Rybářství? Podívejte se na recenze

image
otestováno
Počet recenzí
45
jak jste hodnotili
5
25x
4
17x
3
2x
2
1x
1
doporučuje
93 %
Testováno v období
od 10. 1. 2021
do 31. 1. 2021

Časopis Rybářství   

Už v roce 1897 spatřilo světlo světa první číslo jednoho z nejstarších časopisů v České republice vůbec. Nesl tehdy jiné jméno a vycházel na menším počtu stran než dnes, ale dnešní Rybářství se k jeho odkazu hlásí.

Rybářství přináší tipy, jak se stát úspěšnějším rybářem, texty o vědeckých tématech ichtyofauny a zprávy z dění v Českém rybářském svazu. Sledujeme novinky, ale vzpomínáme také na staré časy. Vyprávíme příběhy od vody, které u nás sdílejí jak zkušení rybářští matadoři, tak začínající malí rybáři a rybářky.


Více informací o časopisu Rybářství naleznete TADY.

Hodnocení
45
avatar
Jaroslava
Časopis Rybářství vřele doporučuji.Časopis je plný zajímavého čtení doplněného fotkami a obrázky,příběhy čtenářů,,chytré rady nejen pro začínající rybáře.Dozvíte se v něm spousty zajímavých věcí nejen od vody.Jsou v něm i reklamní okokénka s nabídkou nového vybavení a oblečení k vodě.Časopisu nemám co vytknout,je moc hezky zpracovaný od tululní stránky ,křížovku až po závěrečnou stránku.
klad Časopisu nemám co vytknout,pokračujte i nadále v této kvalitě
klad není nic co by se nelíbilo
příloha
avatar
Jan
Časopis Rybářství jsem neměl v ruce několik let, občas čtu internetovou verzi. Velmi kvalitně napsané texty a mnoho zajímavých informací nejen ze světa rybářského sportu mě velmi překvapilo. Moc se mi líbil vědecky podaný, ale přitom velmi čtivý článek o vydrách. Vytkl bych jedině příliš měkký papír, u časopisů jsem zvyklý na tvrdší, lépe se čtou.
klad Obsah
klad úroveň textů
klad zajímavé informace
klad kvalita papíru
avatar
Tomáš
Po vizuální stránce povedený časopis. První dojem je skvělý. Přední strana není zbytečně přeplněná. Nelíbí se mi chaotický obsah který nepříjemně kontrastuje s obálkou. Samotné články jsou dobře psané. Čtení je lehké, a obrázky přiměřeně doplňují text. Výborné články od p. Tychlera o feedru. Mám rád jeho styl a dobře mířené rady. Rubrika fotek s dětskými úlovky je milá, je dobře že v časopise má svoje místo. Tyto artikly mne oslovili. Ostatní články jsou také na urovni, ale neměli u mne až takovou váhu. Celkově časopis působí příjemným dojmem.
klad Obálka, fotky
klad Článek o. Tychlera a dětská rubrika
klad Obsah
avatar
Jan
Zajímavé čtení co se týče skladby článků.Rady jak pro začínající rybáře tak i pro věkově starší kteří začínají s novou technikou rybolovu.Mě osobně zaujali články ohledně feeeder technice,neboť jsem byl k ní zlákán kolegou v mých 55 letech.Článkem Vzpomínáme na staré časy jsem se vrátil do dětství kdy mě děda začínal zaučovat do rybaření na Berounce v místech kam chodíval pan Ota Pavel .
klad Montáže jednoduše a účelně.
klad není co vytknout
avatar
Petr
Časopis Rybářství odebírám už mnoho let a rozhodně v tom hodlám pokračovat, tudíž asi nepřekvapí, že ho mohu vřele doporučit. Každý měsíc jsem zvědav na nové tipy a rady pro lov i příběhy od vody. O rybách a rybaření dokážu bez problému mluvit celé dny, takže ač nerad zastavím a budu dál pokračovat už jen v reakci a konkrétní informace z lednového vydání.
klad Rybářství reaguje na aktuální problémy, to vydra rozhodně je a nastalá situace by se měla začít řešit. Sám vím, jak dokáže několik vyder zdecimovat rybí populaci na menším potůčku v průběhu jediného roku. Když pak na podzim cestou podél vody, kde jsem v se v létě těšil při pohledu na tečkovaná těla překrásných pstruhů potočních, šlapu v drobných šupinách a kostech je mi z toho smutno. Jsem rád, že časopis zprostředkoval všem rybářům možnost prohlédnout si konkrétní čísla, když mají to štěstí, že se jejich oblíbenému revíru vydra vyhýbá.
klad Dle mého názoru asi veškeré články pana Tychlera. Vzpomínám na zimní měsíce, kdy jsem hltal jeho poutavé příběhy ze zimních lovů (možná i díky němu jsem teď u vody celoročně a ,,abstinenční‘‘ příznaky jsou tudíž minimální). To že se ve svých článcích věnuje poznávání menších vod a využívá mnohé rybolovné techniky je za mě další obrovské plus.
klad Přinášíte něco pro každou rybolovnou techniku a na své si u vás přijde opravdu každý. S tím že v průběhu roku věnuje pozornost aktuální lovné sezoně.
klad Spousta zajímavých a často i důležitých informací o rybím životě, ale i o aktuálních změnách v legislativě.
klad Rubrika Rybaření vesele i vážně a Vaše ,,Kolik rybích druhů chytíš, tolikrát jsi rybářem.‘‘ si čtu opravdu rád a většinou pak vymýšlím, kde onen konkrétní druh vystopovat. To že věnujete prostor pro cílený lov ,,pidiryb‘‘ v době kde se všichni ženou za třiceti kilogramovým kaprem je za mě opravdu skvělé.
klad Příběhy ze zahraničí
klad - Rád bych se dověděl víc z domácího závodního prostředí (Kdy? Kde? Co?) a zatím jsem u Vás na nic podobného nenarazil
klad - Víc soutěží s Vaším časopisem
klad - Časopis by mohl být o něco objemnější
klad - U dvojstrany Vaše úlovky často dost závidím
avatar
Michaela
Časopis pro celou naší rybářskou rodinu. Každý si počte i náš nejmladší rybář 12let. Zajímavé články doplněné unikátními fotografiemi. Časopis je také plný rad a vychytávek. Už několik let jsme věrný předplatitelé. Takže můžeme jen doporučit. Tento časopis udělá radost každému rybáři :-)
klad cena
klad Zajímavé články
klad Vždy se něco přiučíme
klad nic
avatar
Martina
Vcelku zajímavý a povedený časopis. Krásně napsaný článek o lovu na metodu Feeder. Dobré rady pro začínající rybáře. Pro mě, jako kapraře je ale jen jeden článek o lovu na boilies málo, i když článek o výpravě v Maďarsku zaslouží 1*. Přeji všem povedenou sezónu a hodně úlovků. Petru Zdar.
klad dobré rady pro začátečníky
klad jen jeden článek pro kapraře
avatar
Filip
K časopisu Rybářství jsem byl dlouhá léta skeptický. Říkal jsem si „Co se zde můžu dozvědět nového? Vždyť jsou to vyhozené peníze.“ No zmýlil jsem se. Je zde mnoho zajímavých a pro někoho nových informací ohledně samotného dění pod hladinou, na hladině, na břehu i v okolí vod. Díky těmto informacím člověk lépe pochopí, jak příroda nejen ve vodě, ale i na břehu funguje. Časopis není jen poučný, ale i zábavný. Nachází se zde i zajímavé příběhy lidí z výprav v zahraničí nebo jen od našich krásných vod. V neposlední řadě se zde čtenář může dozvědět aktuální dění z rybářského svazu, ale i mnoho dalšího. Zkrátka výborný časopis pro příznivce rybaření. Doporučuji
klad Krásné fotografie
klad Pestrý naučný i zábavný obsah
klad Čtivě sepsané články
klad Žádné
avatar
Jan
Dobrý den, nedávno jsem měl možnost přečíst si rybářský časopis "rybářství". Časopis je přehlcen zajímavými informacemi, které si najdou své čtenáře. Byly tam však i méně zajímavé částí, jak se ale říká ,,100 lidí, 100 chutí". Avšak, i přes to všechno se časopis dal přečíst, a člověk se mohl dozvědět spoustu věcí.
klad Témata byla přehledně rozdělena
klad Na můj vkus moc rozsáhlé
avatar
Miriam
Hned na úvod, obal i jeho grafická úroveň zpracování moc hezké, kvalita fotografií uvnitř odpovídá dnešním technickým možnostem (ne každý rybář se svým příspěvkem disponuje tou nejkvalitnější technikou). Jako pstruhařka mám jednu výhradu k obsahu, až příliš často se v příspěvcích téměř všech vydání objevuje kapr, kapr...a zase kapr. (trochu nuda, ne :-) Myslím, že v našich vodách plavou zajímavější druhy ryb. Dala bych více prostoru právě příspěvkům o těch "vzácnějších" druzích. Co se týče odborných článků, tam jsem spokojena, vycházejí z dat a statistik, které jsou doložitelné. Cena je za mě taky v pohodě = jedna krabička cigaret (jsem nekuřačka). Uvítala bych, kdyby na stránce, kterou zabírá reklama na zboží, byl ještě navíc nějaký zajímavý příspěvek. V době internetu a e-shopů je to zbytečné, ale jasně z reklamy jsou peníze...
klad vnější obal časopisu
klad hodně zajímavé příspěvky
klad odbornost
klad možnost předplatného
klad pokaždé mě něco mile překvapí
klad cena je v pohodě
klad obsah zaměřený na kapra
klad reklama na zboží
avatar
Daniel
Časopis Rybářství odebíral a četl už můj otec. I já jsem si v něm rád listoval a čítával už od dětství a tím vlastně sledoval jeho postupný vývoj, jak formu a skladbu článků, jejich odbornost, čtivost, s nějakým tím přesahem poučení a zábavy široké rybářské veřejnosti, tak i po grafické stránce. V lednovém čísle Rybářství najdeme populárně naučné články, na různá témata, které hýbají rybářským světem, o životě pod hladinou našich řek, rybníků a jiných vodních ploch, i nad ní a okolo ní. Některé jsou čtivě napsané, jiné méně, hlavně ty na téma života, práce a ze zasedání ČRS a Republikové rady ČRS, což si myslím, že nepřispívá nijak k motivaci zapojení se rybářské veřejnosti do těchto činností. Bohužel grafické zpracování časopisu je rozkolísané, některé články, i s obrazovým doprovodem, včetně ostrosti, rozlišení a rozmístění fotografií jsou hezké, přehledné a moc hezky se na to dívá. Jiné články jsou svou grafickou úpravou horší. Z časopisu Rybářství mám smíšené dojmy.
klad Obálka
klad Články
klad Odbornost
klad Zábava
klad Poučení
klad Čtivá forma některých článků
klad Články pro děti
klad Grafická úprava některých článků
klad Fotografie a jiný obrazový doprovod
klad Grafická úprava některých článků
klad Popisky bílým písmem v černém rámečku
příloha příloha příloha příloha
avatar
Zdenka
Časopis je celkově moc pěkně udělaný a má opravdu široký záběr témat, nechybí ani inzerce a recepty nebo střípky z historie.Je super že se najdou články i o rybaření v cizině nebo naučné články. Osobně mne nejvíc oslovil článek o feedru a komplex článků k hlavnímu tématu, zpracovaný ze všech úhlů.
klad Nádherné fotky ke každému článku a parádně po všech stránkách zpracované hlavní téma - vydra
klad O ničem nevím
avatar
Michal
Obal - Jde s dobou, není zbytečně přeplácaný Obsah - Minimum reklam, kvalitní obsah, velmi čtivé, pro mne obzvláště rubrika přívlač a muškaření a děda si pak smlsne na kaprařině s křížovkou :) Cena přiměřená obsahu. Jsem pravidelným návštěvníkem i www.irybarstvi.cz
klad Obsahově za mne nejlepší rybářský časopis
klad Nenapadá mne
avatar
Martin
Hned při prvním pohledu na mě obal působí přehledně, bez zbytečných popisků (jako tomu bývalo dříve) a jednoznačně sděluje, čemu se toto číslo rybářství bude věnovat nejvíce. Téma vydry je velmi kontroverzní a je mi s potěchou, že je zde více úhlů pohledu. Dále se mi líbí zapojení vědecké obce a vsunutí vědecko-populárních článků. Balanc mezi těmito články a články ostatními (metody lovu ryb, vzpomínky z vězení atd.) se mi zdá adekvátně vyvážený. Jedinou, ale celkem podstatnou kaňku na celém čísle vidím v článku o vydře od P. Vrány, kde může dojít ke špatné interpretaci nadsázky (doufám, že je to nadsázka) o nelegálním hubení vydry. Celkový dojem hodnotím výbornou méně a musím konstatovat, že se mi líbí směr, kterým se Rybářství ubírá.
klad Přehledný obal
klad Balanc mezi různými druhy článků
klad Zapojení vědecké obce
klad Přehledné a logické seřazení článků
klad Článek P. Vrány, konkrétně pasáž, kde navádí k nezákonné činnosti
klad Absence zapojení mladých rybářů (máme zde juniorské reprezentace napříč všemi LRU, žádné zapojení
klad Nějaký pokus více přitáhnout nové mladé a začínající rybáře, odkaz různých rybářských kroužků
avatar
Michal
Lednové vydání časopisu rybářství Obal se mi libi, titulní strana by mohla více napovidat o obsahu časopisu a ne jen jeden jeden název o vydře. Úvodní mi prijde celkem dlouhy mohl by byt o polovinu kratší. Na strane 12 zacina spoustu informaci o vydře a pokračuje az na stranu 31 co je opravdu dlouhé dále pak zaměření na feeder opět dlouhé. Dále pak o vede by toho mohlo byt méně. Dírky je aktualni tema tomu bych přidal vic. Konference je navic co jsem se ptal lidé to jen prohlidnou. Naopak se mi moc libi obrazky zahraničí. Celkove se mi časopis po grafické stránce libi, ale některá témata jsou sáhodlouha a nekdy i nepřehledná. Nenašel jsem zádný článek o přívlaci například.
klad Grafika
klad Fotografie
klad Grafy
klad Dlouhé články o vydre
klad Cena
klad Titulní strana bez toho co časopis obsahuje
avatar
Jaroslav
časopis obsahově naprosto vyhovující, doplnil bych možná více praktických rad z oblasti výběru vody a rad z oblasti rybolovných technik - postupy, vybavení , zmínil bych něco o chování rybářů u vody - klid, odpadky . Časopis upoutá , informuje , rozsahem dostačující, grafická úprava vynikající.
klad grafická úprava
klad rozložení témat
klad nic
avatar
Jakub
Lednové číslo časopisu Rybářství hodnotím jako průměrné. Velmi se mi líbí zpracování titulní stránky. Obsahově to je o trochu horší. Zajímavý článek byl od Milana Tychlera o rybářských vychytávkách. Moc se mi líbil článek o mladých rybářích a rybářkách. Možná by se jim v příštích číslech mohli redaktoři věnovat trochu více a zároveň by se mohli zaměřit na nějaké tipy pro ně jak třeba navázat montáže atd. Bohužel v tomhle čísle mě nenadchlo hlavní téma konkrétně o přemnožení vydry říční. Bylo to velmi těžké čtení, kde bylo moc informací, které vlastně ani nemusíme znát. Čekal jsem od tématu na 20stran něco jiného. Celkově ale číslo hodnotím dobře.
klad rubrika pro mladé rybáře
klad članky Milana Tychlera
klad titulní stránka
klad čtivost
klad hlavní téma
klad málo tipů pro mladé rybáře
avatar
Jarka
Moc děkuji za možnost testování. Časopis se mi velice líbí a uvažuji, že ho předplatím příteli. Vzhledem k tomu, že doma každý den sledujeme televizní stanici fishing and hunting, tak se mi moc líbil článek Maďarská výzva, dokonalé úlovky. Celkově jsem s časopisem moc spokojená.
klad celkový vzhled
klad zajímavá témata
klad obsah
klad obal
klad žádný
avatar
Lenka
Lednové číslo se, myslím, moc povedlo, problematika vydry je výborně zpracována. Nádherný je i článek o feederu od pana Tychlera, a příběh o něneckých rybářích. Velmi mě též zaujal nový seriál zabývající se muškařením. Celkově se první číslo nového roku velmi vydařilo a nenašel jsem mu žádné chyby.
klad Titulní strana
klad Téma o vydře
klad Článek pana Tychlera
klad Vlastně se mi lednové číslo líbilo celé
klad žádné zápory jsem nenašel
avatar
Filip
Obal je až moc obyčejný, přidal bych více obrázků s tím, co je uvnitř časopisu. Naopak časopis je velmi rozsáhlý i obsah reklam je přijatelný. Některé rybářské časopisy mají více reklam sice na rybářství, ale člověk by si chtěl v časopisu číst. Libilo se mi, že první číslo se věnovalo vydrám, což je velký problém na většině vod.
klad Hodně stránek
klad Zajímavosti z historie
klad Fotogalerie úlovku
klad Obal časopisu
Zobrazit více recenzí
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel